top of page

FIRMAMIZ HAKKINDA

İş dünyasında kalıcı ve faydalı değişimler

EFR Danışmanlık, İzmir merkezli, ancak tüm Türkiye'de en başarılı, yaratıcı ve çığır açan danışmanlık şirketi olma misyonuyla 2023 yılında kuruldu. Özelleştirilmiş ve benzersiz stratejiler geliştirmek için müşterilerimizin her birine yepyeni bir bakış açısıyla yaklaşıyoruz. Genç bir şirket olsak da arka planda yılların deneyimi ve akademik birikimi ile çalışıyoruz.

Vizyonumuz, iş dünyasında kalıcı, faydalı bir değişime katkıda bulunmak, Misyonumuz ise, müşterilerimizin performanslarını benzersiz ve uzun ömürlü bir şekilde önemli ölçüde iyileştirmelerine yardımcı olmaktır. Gelin, hayallerinizi ve hedeflerinizi gerçeğe dönüştürelim. Şirketinizi başarıya taşımaya hazır mısınız? Sizin için neler yapabileceğimizi görmek için hemen bizimle iletişime geçin.

hakan.jpeg
umut_edited.jpg
tolga2_edited.jpg

Kurucu Ortak

Prof. Dr. Hakan AYGÖREN

Prof. Aygören, 1992 yılında Gazi Üniversitesi İnşaat Müdendisliği bölümünden mezun olmuştur. 1994 yılında Southern Illinois Üniversitesinde master derecesini, 2001 yılında da Adnan Menderes Üniversitesi'nden doktora derecesini almış; 2000-2001 yılarında İngiltere University of Southampton'da Jean Monnet bursiyeri olarak araştırmalarda bulunmuştur. 2008 yılında Finans alanında doçent unvanı kazanmıştır. 
Prof. Aygören, finansal risk yönetimi, portföy optimizasyonu,, fraktal piyasalar ve finansal kaos teorisi alanlarında eserler icra etmiştir.
Akademik çalışmalarının yanı sıra ileri düzey İnglizce diline hakim olan Prof. Aygören, uzun yıllardır çeşitli sektörlerde profesyonel danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır.

Kurucu Ortak

Doç Dr. Umut UYAR

Doktora derecesini 2015 yılında Pamukkale Üniversitesi'nden almış; 2013 yılında İtalya Universita Degli Studi di Foggia 'da ziyaretçi doktora öğrencisi, 2018 yılında ABD University of Illinois Urbana-Champaign'de doktora sonrası araştırmacı olarak çalışmıştır. 2020 yılında Finans doçenti unvanını kazanmıştır.
Dr. Uyar, portföy ve risk yönetimi, finansal modelleme ve ekonometri alanlarının yanı sıra finansal makine öğrenmesi konularında eserler icra etmiştir. 
Akademik çalışmalarının yanı sıra, ileri düzey İngilizce , başlangıç seviyesi İtalyanca dillerine hakimdir. Bunun yanı sıra, Python ve C++ programlama dillerinde veri analitiği gerçekleştirebilmektedir. 
Dr. Uyar, uzun yıllardır çeşitli sektörlerde profesyonel danışmanlık hizmeti sağlamakta ve farklı özel sektör projelerinde görev almaktadır.

Ş. Tolga TURAN

1998 yılında Ankara Üniversite Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirmiştir. Profesyonel iş hayatına 1999 yılında Sanko Holding de İç Denetçi olarak başlamış, 2001 yılında ise Abalıoğlu Holding bünyesine katılarak multi disipliner yaklaşımla sırasıyla İç Denetim Müdürlüğü, Tekstil Şirketinde Mali İşler ve Finans Müdürlüğü, Dentaş Kağıt Şirketinde Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Aynı grup bünyesinde 2017 -2019 yılları arası Dentaş Gübre firmasında Genel Müdürlük görevini yerine getirmiştir. 2019 yılında da profesyonel kariyerini sonlandırarak yoluna kendi şirketini kurarak eğitim ve danışmanlık alanında devam etmiştir. 2007 yılında Muhasebe & Finans alanında Yüksek Lisansını tamamlamış olup aynı alanda Doktora eğitimine devam etmektedir. İş hayatı boyunca üzerinde spesifik olarak çalıştığı konular arasında, Risk Yönetimi, Maliyet Muhasebesi ve Şirket Değerlemeleri yer almaktadır. İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahiptir.
bottom of page